Návod na lepenie

NÁVOD K NALEPENIU NÁLEPKY NA STENU

 1. Povrch steny by mal byť po celej šírke nálepky hladký a zbavený prachu. Nerovnosti alebo rôzne drobné dierky podkladu odporúčame doupravovať brúsnym papierom. Zo steny odstráňte prach suchou handričkou. V prípade, že potrebujete vlhkú látku na odstránenie nadmernej špiny a prachu, nechajte stenu potom schnúť ďalších 24 hodín.
 2. Dekoráciu nelepte na vlhké alebo studené povrchy, do blízkosti radiátorov, ohňa, šporáku ústredného kúrenia, a na miesta s priamym slnečným svetlom. Uistite sa, že vami vybrané miesto je suché, rovné a hladké. Dekorácie nelepte na štruktúrované povrchy vrátane štruktúrovaných malieb a na maľby so silikátovými prísadami. V prípade, že ste maľovali, počkajte s lepením dekorácie pár dní, kým farba úplne nevyschne.
 3. Najskôr fóliu rozviňte a nechajte ju určitý čas ležať na rovnom povrchu, aby sa prípadné vrásky vyrovnali.
 4. Vyberte správne miesto, kde bude dekorácia umiestnená a vyskúšajte si to na nečisto. Odporúčame dekoráciu ešte na nosnom papieri prilepiť ku stene pomocou maliarskej pásky a z diaľky skontrolovať, či je v rovine a na správnom mieste. Ak budete s umiestnením spokojní, môžete si ceruzkou na stenu urobiť nenápadnú značku, ktorú potom zakryjete dekoráciou. Pokiaľ je dekorácia členitá alebo je zložená z viacerých kusov, odporúčame dekoráciu rozstrihať na menšie časti.
 5. Odstráňte dekoráciu z podkladu a umiestnite na vami vybrané a pripravené miesto.
 6. Po aplikácií odstráňte vzduchové bubliny či vráskavé miesta pohybom od stredu k okraju, najlepšie suchou handričkou alebo prepichnutím bubliny špendlíkom. Silnejším tlakom samolepku uhlaďte, aby sa dobre prichytila, hlavne ostré časti a celú vonkajšiu hranu.
 7. A teraz sa už môžete len tešiť z vašej novej Peknej Steny.

NÁVOD K NALEPENIU NÁLEPKY NA DVERE

 1. Dvere, na ktoré sa nálepka bude lepiť musia byť rovné, hladké a zbavené všetkých nečistôt a prachu. Pred aplikáciou je potrebné odstrániť kľučku z dverí. Na očistené a odmastené dvere nastriekajte pomocou rozprašovaču vodu zmiešanú s trochou saponátu, čím dosiahnete jednoduchšie lepenie nálepky na dvere.
 2. Stiahnite cca 10 cm podkladového papieru z celej šírky nálepky a fotonálepku prilepte na pripravené dvere. Stierkou postupne smerom od stredu ku krajom odstraňujte vzduchové bubliny a vodu. Postupne opäť stiahnite ďalšiu časť podkladového papieru (20 – 30 cm) a znova pomocou stierky vytláčajte vzduch a vodu smerom od stredu ku krajom.
 3. Takto pokračujte až do úplného nalepenia nálepky na dvere. Nakoniec skontrolujte povrch a prípadné bubliny vody alebo vzduchu vytlačte stierkou von.
 4. Prečnievajúce okraje nálepky na dvere buď zahnite a nalepte aj na boky dverí alebo pomocou orezávacieho noža orežte.
 5. Prípadné bubliny, ktoré sa vám nepodarilo odstrániť môžete opatrne prepichnúť špendlíkom a odstrániť vytlačením vzduchu.

NÁVOD NA LEPENIE FOTOTAPIET

Správny podklad

Podklad pre lepenie fototopiet musí byť pripravený rovnako ako pri lepení klasických tapiet. Musí byť teda:

 • čistý
 • suchý
 • pevný
 • ľahko savý
 • staré tapety a nedržiace nátery je nutné odstrániť, nerovnosti vyrovnať.

Lepidlo

 • Na nalepenie je možné použiť lepidlo na vliesové tapety. Lepidlo nie je súčasťou balenia.

Kontrola

 • Pred lepením je dôležité všetky diely fototapety (ak sa jedná o viacdielné tapety) rozložiť a prekontrolovať. Pre istotu správnej zostavy jednotlivých dielov fototapety sa doporučuje pred lepením si fototapetu skúsiť zložiť na zemi.
 • Pokiaľ by sa vyskytli výrazné chyby vzoru, či iné dôvody na reklamúciu, je potrebné reklamáciu previesť pred nalepením na stenu, po nalepení už reklamáciu nemôžeme uznať.

Nanášanie lepidla

 • Pracujte vždy len s jedným dielom fototapety. Naneste na fototapetu rovnomernú vrstvu lepidla. Na okrajoch dielu je dôležité lepidlo naniesť obzvlášť opatrne. Lepidlom natrená fototapeta by sa nemala nechávať príliš dlho prevlhčovať, stačí cca 3 minúty. U jednotlivých nadväzujúcich dielov fototapety je nutné dodržať rovnakú dobu prevlhčenia.

Lepenie

 • Pre správne umiestnenie prvého dielu fototapety je vhodné nakresliť na stenu vodorovnú a zvislú čiaru. Prvý diel by mal byť umiestnený pokiaľ možno čo najpresnejšie, pretože ďalšie diely sa lepia podľa neho.
 • Lepidlom natrený diel fototapety jemne pritlačte na stenu pomocou pomocných čiar a tapetu okamžite vyhlaďte (vytlačte vzduch smerom odhora dole a od stredu ku krajom).
 • Počas lepenia fototapety a počas jej schnutia dbajte na správnu teplotu v miestnosti (ideálne cca 18-20°C).

NÁVOD K NALEPENIU NÁLEPKY NA AUTO

VIDEO NÁVOD na lepenie nájdete tu: https://youtu.be/L94fWALcs1w

Nálepku na auto môžeme aplikovať na také miesto, ktoré je čisté , hladké a zbavené mastnoty a iných nečistôt. Nie je vhodné lepiť nálepku na auto na miesto, kde sa stretávajú dva rôzne materiály alebo nie je rovné. Nelepte nálepku na sklo v mieste, kde stiera stierač.

Miesto, kde nálepku na auto chceme nalepiť, najskôr dôkladne odmastite napr. liehom, okenou alebo technickým benzínom. Ideálna teplota na lepenie nálepky na auto je 17 – 25 °C. Minimálna teplota pre lepenie je 10 °C, maximálna 35 °C, ale odporúčame s lepením počkať na ideálnu teplotu. Nikdy nelepte na rozpálené plochy automobilu (pokiaľ auto stojí alebo stálo na priamom slnku), rovnako tak nelepte v mraze!

Lepenie za sucha:

 1. 1. Zoberte nálepku a stiahnite podkladový papier asi 2 – 3 cm od kraja. Tento kúsok prehnite za samolepku.
 2. 2. Na vopred očistené, odmastené a suché miesto opatrne priložte nálepku a jej odkrytú časť prilepte na určené miesto. Buďte opatrní, akonáhle nálepku prilepíte, bez poškodenia sa už nebude dať odlepiť.
 3. 3. Pomaličky stiahnite zbytok podkladového papieru a nálepku opatrne postupne prilepte na podklad a postupne ju vyhladzujte. Pre vyhladenie nálepky je vhodné použiť filcovú stierku alebo napr. obal z CD omotaný jemnou handričkou.
 4. 4. Odstránte opatrne prenosovú fóliu tak, aby nálepka ostala na danom povrchu. Prenosnú fóliu odliepajte opatrne dole, smerom zhora nadol, nie ku seba.
 5. 5. Pokiaľ sa vám pod nálepkou vytvorili vzduchové bubliny, opatrne ich vyhlaďte smerom od stredu nálepky ku krajom. V prípade, že bublina pod nálepkou je príliš veľká, urobte do nej v strede dierku ostrou ihlou a smerom k dierke vyhlaďte.

Lepenia za mokra:

 1. 1 . Odstránte z nálepky celý podkladový papier.
 2. 2. Na miesto, kde chcete nálepku nalepiť a bolo vopred vyčistené a odmastené, nastriekajte rozprašovačom čistú vodu zmiešanú s niekoľkými kvapkami jari. Vodu nastriekajte aj na lepivú časť nálepky. Pre lepšiu manipuláciu s nálepkou si navlhčite aj ruky.
 3. 3. Nálepku opatrne naneste na vlhkú plochu. S nálepkou môžete manipulovať, posúvať ju alebo inak upraviť.
 4. 4. Stierkou vyhlaďte bublinky , ktoré sa pod nálepkou mohli vytvoriť. Vyhladzujte smerom od stredu ku krajom.
 5. 5. S odstránením prenosovej fólie počkajte cca 45 minút, potom môžete prenosnú fóliu opatrne odliepať.

Neviete či bude nálepka držať na vašej stene?

Nie ste si istí správnym povrchom vašej steny? V prípade, že zašlete na našu adresu oznámkovanú obálku so spiatočnou adresou, vložíme vám do nej vzorku nálepky, ktorú si doma potom môžete vyskúšať na vašej stene.